اصول CNC

هر ماشین CNC هدف یا کاربرد خاصی دارد، تمام گونه های CNC دارای اشتراکات فراوانی هستند. اگر چه هدف این مقاله آموزش نحوه ی استفاده CNC (راه اندازی cnc ) است، به درک بهتر علت معروفیت این ماشین های پیچیده کمک می کند. در اینجا به تعدادی از مزایای مهم ارائه شده توسط تجهیزات CNC اشاره گردیده است.
اولین مزیت ارائه شده توسط کلیه ی فرمهای ماشین آلات CNC ، بهبود اتوماسیون است. بدین صورت که مداخله ی اپراتور را کاهش داده و یا حذف می نماید. بسیاری از ماشین آلات CNC در طول چرخه ماشین کاری، قابلیت کارکرد بدون مراقبت را دارند و بدین ترتیب اپراتور را برای انجام وظایف دیگر آزاد می گذارند. این موضوع، مزایای چند جانبه ای از جمله خستگی کمتر متصدی، اشتباهات کم تر توسط خطاهای کابر، زمان ماشین کاری ثابت و قابل پیش بینی برای هر قطعه کار را برای کاربر CNC فراهم می نماید.
همچنین از آنجایی که دستگاه تحت کنترل برنامه است، در مقایسه با ماشین سازی که قطعه کار را با ابزار و ماشین آلات سنتی تولید می کند، سطح توانایی مورد نیاز برای اپراتور کاهش می یابد.
دومین مزیت اصلی تکنولوژی CNC ، تولید قطعات دقیق و ثابت می باشد. ماشین آلات CNC (کنترلر cnc )امروزه به مشخصات تکرار پذیری و دقت باورنکردنی خود میبالند. بدین معنی که به محض محقق شدن یک برنامه، دو، ده و یا هزار قطعه کار یکسان را می توان به راحتی با دقت و ثبات تولید نمود.
سومین مزیت ارائه شده توسط اکثر ابزارآلات ماشین CNC ، انعطاف پذیریست. از آنجایی که این دستگاه ها تحت فرمان برنامه می باشند، جاری نمودن یک قطعه کار متفاوت، تقریبا به آسانی بارگیری یک برنامه متفاوت است. زمانیکه یک برنامه تایید و برای تولید اجرا می گردد، برای دفعات بعدی نیز به آسانی فراخوانی می شود
که مزیت تغییر سریع را نیز در پی دارد. از آنجایی که تنظیمات و اجرای این ماشین ها و همچنین بارگیری برنامه ها بسیار راحت است، زمان تنظیم بسیار کوتاهی دارند که با توجه به درخواست محصول فوری امروزه امری ضروریست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *