انکودر مطلق

سروو موتورها با قابلیت اتصال انکودرهای مطلق

انکودرهای Absolute  یا مطلق به انکودرهایی اطلاق می شود که برای هر موقعیت شفت انکودر آدرس منحصر بفردی دارند بطوریکه تنها با گرفتن اطلاعات انکودر موقعیت دقیق شفت برای کنترلر قابل شناسایی است . این انکودرها بر خلاف انکودرهای رایج Incremental بصورت سریال اطلاعات را منتقل می کنند و از این رو دارای ایمنی بالاتر در محیطهای پر نویز صنعتی هستند.

انکودرهای مطلق در دو نوع متداول تک دور (( single turn و چنددور ((multi turn در بازار موجود هستند مدلهای مولتی ترن قابلیت تشخیص تعداد دور نهایی را دارند و برای اتصال به گیربکس توصیه می شوند. شکل زیرشکل صفحه مدرج انکودرهای مطلق را نمایش می دهد.

سرووموتور با قابلیت انکدر مطلق

سروو موتور ها با قابلیت اتصال انکودرهای مطلق عموما بصورت سریال موقعیت را به درایو منتقل می کنند. سروو موتورهای Estun دارای هر دو مدل single turn  و  multi turnهستند که در رنج وسیع توانی از ۴۰۰ وات تا ۲۲ کیلو وات موجود هستند. سروو موتورهای با  انکودر multi turn قابلیت تشخیص موقعیت شفت با وجود قطع برق را دارند بطوریکه حتی اگر برق درایو قطع شود و موقعیت شفت تغییر کند با وصل مجدد برق موقعیت جدید انکودر به درایو گزارش می شود و تنها لازمه آن استفاده از کابل انکودر باتری دار است. لازم بذکر است تمام موقعیت های سروو را درایو از طریق شبکه Modbus در اختیار کنترلر قرار می دهند.

انکودرهای مطلق سروو های Estun دارای رزولیشن ۱۷ بیت با دقت ۱۳۱۰۷۲ هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *