بوستر پمپ

یکی از مشکلات رایج که در سیستم لوله کشی ساختمان ها و لوله کشی شهری وجود دارد تنظیم نمودن فشار آب پمپاژ شده به داخل لوله ها می باشد. با توجه به این موضوع که میزان آب مصرفی دارای نوسان می باشد و دارای مقدار معینی نیست، بنابراین در سیستم های پمپاژ ثابت که چند الکترو موتور دائماً مقدار معینی آب به درون لوله ها پمپاژ می کنند. با توجه به کاهش و افزایش مصرف آب فشارهای متفاوتی به لوله وارد می شود که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم آبرسانی می شود.

این مشکل بدین صورت است که در صورت افزایش فشار آب که حاصل فعالیت همزمان چند الکترو موتور می باشد، در این صورت این امکان وجود دارد لوله بر اثر فشار دچار آسیب ها و صدماتی شوند، همچنین بر عکس در صورتی که چند الکترو موتور همزمان خاموش شوند این امکان وجود دارد که فشار آب درون لوله کاهش یابد و آب در نقاط مختلف شهر و یا ساختمان قطع شود. برای تنظیم این فشار کنترل شده در درون سیستم آبرسانی و پمپاژ از بوستر پمپ استفاده می شود.

بوستر پمپ یک دستگاه مرتبط به هم و یکپارچه ای از چندین الکترو پمپ می باشد که بصورت موازی به همدیگر متصل هستند تا مجموع آب مصرفی و مجموع فشار وارد شده بر سیستم را تأمین نمایند. از موارد مصرفی بوستر پمپ ها می توان به استفاده در شبکه های آب شهری، مصارف درون ساختمانی، ایجاد فشار لازم برای مصرف آب در آتش نشانی ها، آبیاری پارک ها و فضای سبز در شهر ها، ساختمانها، پاساژها، بیمارستان ها ، فرودگاهها و مراکز صنعتی به کار می رود.

سری اینورترهای CHV160A مخصوص کاربردهای بوستر پمپ با قابلیت ساپورت ۴ پمپ مجزا از طریق تنها یک اینورتر  است

این اینورترها قابلیت کنترل ۴ پمپ را بدون کارت تامین آب که قابل افزایش از طریق کارت تا ۹ پمپ  را دارا هستند.

 

استفاده اینورتر در کنترل چند پمپ:

  • تنظیمات مربوط به اینورتر  CHV 160A
  • پارامترهای تنظیمی شامل تعداد پمپ، مشخص کردن
  • کانال رفرنس فشار، مشخص کردن کانال تغییرات فشار

DIAGRAMفعال کردن رله های مربوطه و…

  • P06.03-P06.10: انتخاب وضعبت رله های خروجی
  • P08.10: تلرانس مجاز فشار برای افزایش پمپ
  • P08.11: سطح فرکانس افزایش پمپ
  • P08.12: زمان تاخیر اضافه شدن پمپ
  • P08.15: تلرانس مجاز برای فشار کاهش پمپ
  • P08.16: سطح فرکانس کاهش پمپ
  • P08.17: زمان تاخیر برای کاهش پمپ
CHV160A Parameters For 2 Variable Pumppdf

pdfWater supply

 

در راهکار پیشنهادی یک اینورتر CHV160A بهمراه یک عدد صفحه تمام لمسی (HMI)  برای مشاهده وضعیت موتورها ، فشار آب ورودی ،فشار آب تولیدی توسط پمپ ها ….. استفاده شده است . قابل ذکر است پارامترهای تنظیمی از قبیل تعداد موتورها و زمان های روشن وخاموش موجود درسیستم درصفحه نمایشگر قابل دسترسی است.

 

اینورتر در بوستر پمپ

اینورتر در بوستر پمپ

اینورتر در بوستر پمپ

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *