سرو موتور

سرو موتور

سروو موتور یک فعال کننده ای است که اجازه می دهد تا موقعیت زاویه ای ، سرعت و شتاب و قدرت آن بطور دقیق کنترل شود. دستگاه های کوچکی هستند که به اندازه ی سایز خودشان قدرت بالایی دارند. سرو موتور در برنامه های کاربردی مانند رباتیک، ماشین آلات CNC  و یا ساخت خودکار استفاده می شود. ورودی های دستگاه کنترل عبارتند از، سیگنال ، آنالوگ و یا دیجیتال. سروو موتور یک محور (shaft) خروجی دارد که توسط ورودی های سروو ،کنترل می شوند. این سیگنال های ورودی رمزگزاری می شوند. در واقع چگونگی حرکت وموقعیت های زاویه ای این محور خروجی توسط دسته ای از سیگنالهای رمزی که برای سیم کنترل آن تعریف می شود، کنترل می شود.

شرکت بارمان اتوماسیون یک شرکت در زمینه ارائه سرو موتور می باشد.بارمان انواع سرو موتور estun را ارائه می کند.

موقعیت اندازه گیری شده با سیگنال های ورودی دستگاه مقایسه می شوند . اگر موقعیت خروجی متفاوت از آنچه که مورد نیاز است باشد، یک سیگنال خطا تولید می شود که باعث می شود موتور در هر دو جهت جرخش کند تا محور خروجی به موقعیت مناسب دست پیدا کند و سیگنال خطا کاهش یابد تا به صفر برسد.

سرو موتور estun

انواع سروو موتور

سروو موتورها سه تا سیم ، قدرت ، کنترل و سیم زمینی را داراست. اندازه و شکل سرو موتور بستگی به کاربرد آن دارد. سروو موتورها با توجه به  قیمت خود، قابلیت اطمینان و سادگی کنترل ریزپردازنده در رباتیک و برنامه های کاربردی – سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرند.  دو نوع سروو موتور سرووموتورهای جریان متناوب( AC )و سرووموتورهای جریان مستقیم (DC )وجود دارد.  سروو موتورهای AC عموماً از سروو موتورهای DC بازده بالاتری دارند. سرو موتور AC می تواند موج جریان بالاتر را اداره کند و بیشتر در ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. سرو موتور  DC برای موج جریان بالا طراحی نشده است و معمولا برای برنامه های کاربردی مناسب است. به طور کلی سرو موتور DC ارزانتر از سرو موتور AC است. در این سرو موتورها دو تا بلبرینگ بر روی شفت خروجی خود که برای کاهش اصطحکاک و دسترسی آسان به بقیه نقاط پتانسیومتر است، تنظیم شده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *