نکات مهم در زمان خرید اینورتر

 برای انتخاب و خرید اینورتر در حالت کلی نیاز به دانستن اطلاعاتی نظیر توان موتور، نوع تغذیه در دسترس برای اینورتر اعم از تکفاز و یا سه فاز است. سپس نکاتی مهم در کنار این نکات اصلی به چشم می خورد که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ابتدای کاربرد مورد نیازتان، مهمترین رکن، انتخاب یک اینورتر است. برای انتخاب یک اینورتر مناسب در کاربرد موردنیاز خود باید ابتدا نوع بار، مورد مطالعه قرار گیرد.

آیا بار نیاز به گشتاور راه اندازی بالایی دارد یا به اصطلاح در زیر بار راه اندازی می شود؟ یا در زمان کار دائم جریان ثابت بالا نیاز به شدت متغیری ندارد و یا نیازمند دقت فرکانسی برای داشتن یک سرعت ثابت و واقعی هست یا خیر.

بدون شک اینورترهایی برای کاربردهایی نظیر پمپ و فن با کاربردهایی نظیر جرثقیل و آسانسور متفاوت هستند. کاربردهایی مانند پمپ و فن و یا نوار نقاله، جزء کاربردهای عمومی به حساب می آیند که شما را برای انتخاب و خرید اینورتر دچار چالش نمی کنند و شما میتوانید از اینورترهایی برای کاربرد عمومی که معمولا به اینورترهای اقتصادی معروف هستند استفاده کنید. بعضی از بارها نظیر اکسترودهای پلاستیک و پرس های ماشین آلات خطوط آجر و یا جرثقیل دارای گشتاور راه اندازی بالایی هستند و به عبارت دیگر در زیر بار راه اندازی می شوند. برای انتخاب و خرید اینورتر برای این بارها باید با دقت بیشتری عمل کرد و توصیه عمومی انتخاب اینورتر با یک رنج توان بالاتر نسبت به موتور و انتخاب اینورتری است که دارای مد کنترلی Senseless Vector  حرفه ای باشد. برای این نوع از بارها در سری INVT پیشنهاد ما استفاده از سری درایوهای GD200A  می باشد.

برخی دیگر از کاربردها نیاز به دقت در کنترل سرعت دارند. به طوری که نوسان سرعت در خروجی موتور باعث کاهش کیفیت محصول تولیدی می شود، مانند اکسترودها و آسانسورها که در مورد پیشنهاد ما استفاده از اینورترهایی با قابلیت کنترل حلقه بسته است. تا با اتصال انکودر به موتور و برگشت فیدبک آن به اینورتر امکان کنترل دقیق تری روی بار وجود داشته باشد.

سری اینورترهای GD200A با امکان کنترل حلقه بسته پیشنهاد مناسبی برای راه اندازی حلقه بسته (CLOSE LOOP) این قبیل بارها هستند.

اینورتر CHV180

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *