سرو موتور

سرو موتور ها، موتورهایی هستند که عموما برای کنترل دقیق موقعیت ، کنترل دقیق گشتاور ، کاربردهایی با گشتاور ثابت در سرعت های مختلف و نیز در کاربردهایی با دقت در کنترل سرعت بالا بدون نوسان در سرعت خروجی بطور گسترده استفاده می شوند.

یک سرو موتور از سه بخش کلی تشکیل شده است:

۱) رتور با هسته مغناطیس دائم که وظیفه تولید شار ثابت و مستقل از سرعت را دارد

۲) استاتور

۳) انکودر که وظیفه برگشت فیدبک سرعت و موقعیت را به راه انداز موتور برعهده دارد. در کنار یک سروو موتور همیشه یک راه انداز یا درایو سروو موتور وجود دارد که وظیفه کنترل سروو موتور و پردازش اطلاعات آنرا را دارد.

انکودرها در انواع مختلف Incremental ,Resolver ,absolute و با دقت پالس های مختلف از ۲۵۰۰ppr تا ۱,۰۴۸,۵۷۶ppr و گاها بیشتر بر روی سروو موتورها نصب می شوند.

در برخی از کاربردها نیاز به استفاده از سروو موتورهای ترمزدار هست که بدین ترتیب بین انکودر موتور و بدنه استاتور موتور یک مگنت ترمز اضافه میشود که با فرمان خارجی فعال و یا غیرفعال می گردد.

ماشین آلات CNC  که نمونه بارزی از  دستگاههایی هستند که  نیاز به کنترل موقعیت دارند و سروو موتورها تنها انتخاب برای این قبیل ماشین آلات هستند. یکی از اصیل ترین دلایل رونق و تولید ماشین آلات  CNC جایگزینی سروو موتورها به جای موتورها DC سابق است.

بطور کلی در صنعت از  سرو موتورهایی با توان ۵۰W تا ۲۲KW به طور گسترده استفاده می شود.

کمپانی ESTUN بابیش از ۲۰ سال تجربه و نوآوری در ساخت درایو و موتور و تکیه برکیفیت، تکنولوژی برتر،تولید انبوه وقیمت رقابتی، گوی سبقت را ازدیگر رقبای خود ربوده و به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستمهای سرو شناخته می شود. این کمپانی با تولید رنج گسترده ای از موتورها و درایوهای سروو از ۱۰۰W تا ۲۲KW با ضریب اطمینان بالا و قیمت مناسب به فناوی جدید مجهز بوده و سهم عمده ای از بازار کنونی سیستم های سرو در دنیا را در اختیار دارند.

شرکت استون پس از تلاشهای فراوان در سال ۲۰۱۴  توانست به تکنولوژی موتورهای دوموتوره و سه موتوره دست پیدا کند و سرو موتورهای سری ETS را به بازار عرضه نماید. این گروه از سرو موتورها توانایی کنترل ۲ یا ۳ موتور را بصورت مستقل با خصوصیات متفاوت دارند و هم از نظر اقتصادی هم از نظر فضا ۳۰% مقرون به صرفه می باشند .

ماشین آلات تولید قطعات الکترونیک، انواع ماشین آلات CNC طلا و چوب، ماشین آلات بسته بندی و دوخت پلاستیک، ماشین آلات نساجی، انواع ماشین آلات چاپ، انواع رباتهای صنعتی تجهیزات پزشکی، شبیه ساز خودرو و سینمای سه بعدی بخش محدودی از استفاده روز افزون درایوهای ESTUN در صنعت می باشد.

شرکت مهندسی بارمان اتوماسیون با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص با هدف ارائه خدمات و تجهیزات اتوماسیون صنعتی در جهت ارتقاء صنعت کشور پایه گذاری شده است. این شرکت با داشتن تیم اجرایی قوی و دانش فنی بالا با استفاده از کارشناسان مجرب، موفق به اجرای پروژه های مختلف در صنایع متنوع شده است. شرکت مهندسی بارمان اتوماسیون در زمینه سرو موتور اقدام به همکاری با برند ESTUN در استان اصفهان نموده و توانسته دستورالعملهای تخصصی  در زمینه کاربردهای سرو در صنایع مختلف را با استفاده از ویژگیهای منحصر بفرد سرو موتورهای ESTUN  به صنعت کشور معرفی نماید.